Bilety czarterowe – sposób na tańsze wakacje

lovely mid age couple at airport

Planujesz wakacje w jakimś uroczym zakątku świata jednak problemem są wysokie ceny biletów lotniczych? Jest na to rozwiązanie. Warto udać się do biura podróży i wykupić lot czarterowy w dużo niższej cenie niż oferowana przez standardowe linie lotnicze.

Lot czarterowy to lot na zasadzie umowy między daną linią lotniczą a biurem podróży na przelot turystów na urlop, głównie w okresie wakacyjnym. Nie trzeba jednak być klientem danego biura, aby skorzystać z takiego lotu. Można bowiem wykupić samą podróż bez korzystania z całej wakacyjnej oferty, jaką biuro ma do zaoferowania.

Trzeba jednak pamiętać, że ofert czarterowych nie jest wiele. Biura podróży sprzedają je zazwyczaj wtedy, gdy zostaną im wolne miejsca w samolocie, niezapełnione przez klientów. Loty takie są tańsze, ale też często można je nabyć dopiero w ostatniej chwili. To więc świetna oferta głównie dla fanów wakacji last minute. Tylko czasami zdarza się, że oferty biletów czarterowych są dostępne już wcześniej. W cenie czarteru mamy możliwość przewiezienia ze sobą jednego bagażu dużego umieszczonego w luku bagażowym oraz standardowego bagażu podręcznego.

Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś lot czarterowy warto wiedzieć, gdzie takich lotów szukać. Zazwyczaj bowiem dzieje się tak, że loty czarterowe nie są uwzględniane w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Najlepiej więc wchodzić po kolei na strony internetowe biur podróży i tam przeglądać loty oraz porównywać ich ceny.

“Jeżeli chodzi o bilety czarterowe (dostępne pod adresem http://biletyczarterowe.r.pl) to ich ceny są naprawdę korzystne”.

Najtańsze są popularne wakacyjne kierunki np. lot na greckie Zakynthos to zaledwie ok. 300zł w dwie strony, na Rodos jedyne 500zł, na wyspę Kos ok. 400 zł czy do bułgarskiej Warny do 600zł. Maroko to wydatek ok. 500 zł a popularne Wyspy Kanaryjskie ok. 800zł.

Warto pamiętać, że loty czarterowe odbywają się nie tylko w miesiącach letnich. W zimie można się w ten sposób udać gdzieś na narty. Czarter do włoskiego Bergamo np. to wydatek rzędu 400 zł za lot tam i z powrotem. Bardzo korzystne jest to, że sprzęt narciarski możemy przewieźć wówczas za darmo.

Planując swoje wakacje warto więc rozważyć przelot czarterami. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, które możemy potem przeznaczyć na atrakcje już na miejscu naszego urlopu czy na wycieczki po okolicy albo po prostu odłożyć na następną podróż.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...