Bangkok – miasto, które każdy powinien zobaczyć

955369_55919552

1386274_939080361418239_85981684

Bangkok jest stolicą, a jednocześnie największym miastem Tajlandii, kraju leżącego w Azji południowo-wschodniej. Bangkok, określany mianem Miasta Aniołów, a niekiedy również Wenecji Wschodu, zachwyca atmosferą egzotycznej, tętniącej życiem metropolii, w której tradycja tworzy wyjątkowo zgrany duet ze współczesnością. Nie dziwi zatem ogromna i stale rosnąca popularność, jaką cieszy się Bangkok wśród turystów w Polsce i na świecie.

Bangkok w kilku słowach

Jeszcze nie tak dawno Bangkok był zwykłym miastem, które nie wyróżniało się właściwie niczym szczególnym. Intensywny rozwój Bangkoku, którego owoce możemy podziwiać obecnie, nastąpił w drugiej połowie XX wieku. Nieodłącznym elementem krajobrazu miasta, który do tej pory tworzyły zabytkowe świątynie i inne budowle będące swoistymi świadectwami historii, stały się imponujące, nowoczesne biurowce.

Nie ulega wątpliwości, że tak gwałtowna rozbudowa Bangkoku diametralnie zmieniła jego oblicze, co nie oznacza jednak utraty jego tożsamości. W stolicy Tajlandii w dalszym ciągu niepodzielnie królują setki bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych, wzbudzających nieudawany zachwyt nie tylko u największych miłośników kultury, architektury i sztuki.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Bangkoku?

Jedną z największych atrakcji Bangkoku, przyciągającą miliony turystów z najróżniejszych zakątków globu jest Stare Królewskie Miasto, na którym znajduje się Wielki Pałac ze Świątynią Szmaragdowego Buddy, a ponadto Królewski Panteon oraz biblioteka. Wielką sławą okryta jest także świątynia Wat Po, będąca największym i najstarszym obiektem tego typu w tajlandzkiej stolicy.

Wśród miejsc wartych odwiedzenia wyróżnia się także świątynię ze spoczywającym Buddą i świątynię Wat Arun, przykuwająca wzrok wyszukanym zdobnictwem. Ciekawym urozmaiceniem pobytu w Bangkoku będzie również wizyta w wielokulturowej dzielnicy Chinatown, w której panuje niespotykana nigdzie indziej, fantastyczna atmosfera.

Dodatkowe atrakcje

Po intensywnym zwiedzaniu spragnionych beztroskiej rozrywki nie powinno zabraknąć w oceanarium Siam Paragon Aquarium oraz w ogrodzie zoologicznym, w których podziwiać można wspaniały i pasjonujący świat zwierząt. Pokusą, której warto ulec, jest także wycieczka taksówką wodną, pozwalająca spojrzeć na stolicę Tajlandii z całkiem nowej perspektywy.

Obecnie, zarówno Bangkok, jak i cała Tajlandia jest niemal w zasięgu ręki. Dzięki bogatej ofercie niezapomnianych wycieczek, także objazdowych, dostępnej na fly.pl, właściwie w każdej chwili możemy zaplanować niesamowitą podróż do stolicy tego egzotycznego kraju. A Bangkok to bez wątpienia jedno z miast, które każdy, bez wyjątku, powinien zobaczyć.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...