Balonem na Mazury

start balonu

balonlot balonemzachód słońca

Człowiek marzył już od dawna, by unieść się w powietrze i patrzeć na świat z góry, a jaki jest piękniejszy teren do podziwiania niż Mazury?

Rozległe jeziora przeplatane malowniczymi łąkami i lasami, dworki i pałace z przepastnymi ogrodami i stare cmentarze tworzą niesamowitą  mozaikę, którą można podziwiać w bardzo relaksującej formie: podczas lotu balonem.

Przeloty organizowane są wieczorami, kiedy otaczający nas krajobraz jest zalewany czerwienią znikającego za horyzontem słońca, lub o poranku, gdy świt świeżo zawita i budzi naturę ze snu. Wrażenia niezapomniane, bo w końcu brzask i zachód to najbardziej magiczna pora dnia. Rzeczą najbardziej odbierającą mowę jest otaczająca nas cisza, której nie doświadczymy podczas lotu samolotem i mimo iż znajdować się wysoko nad ziemią, poczucie bliskości z naturą jest silne jak nigdy.

Przy dobrych warunkach pogodowych ogrzewany gorącym powietrzem balon jest w stanie wznieść się na wysokość tysiąca metrów nad poziom morza, a balonów do dyspozycji mamy aż 5,  i w zależności od tego, jak wielką grupą chcemy polecieć możemy paczką znajomych wynająć największy, bo szesnastoosobowy, lub jeśli to rodzinny wypad którymś z mniejszych, np. dla czterech osób.

Przy dobrej widoczności możemy zobaczyć miejscowości oddalone nawet o 100 kilometrów! O dojazd też nie musimy się martwić, firma organizująca przeloty odbierze nas ze wskazanego miejsca a później bezpiecznie odwiezie z powrotem. Zostaniemy również przeszkoleni z zasad bezpieczeństwa w czasie lotu i lądowania, dostaniemy certyfikat.

 Po skończonym locie zwyczajowo trzeba się napić szampana, taka tradycja przyjęła się po tym jak w XVII wieku jeden pierwszych z pilotów wylądowawszy na cudzych plonach wkupił się butelką tego zacnego trunku. Lot balonem to niezapomniana przygoda polecana dla wszystkich. Bezszelestny i interesujący, pozwala nie tylko cieszyć się krajobrazem, jak nam się poszczęści możemy dostrzec z gondoli niespłoszone żadnym hałasem dzikie zwierzęta.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

Mazury kojarzymy najczęściej z Krainą Wielkich Jezior wraz z jej słynnymi, gwarnymi kurortami. Słabiej natomiast znamy zachodnią część Mazur, mającą zupełnie inne oblicze. Ta sąsiadująca z Warmią i Żuławami Wiślanymi kraina...
Mazury widziane z góry

Mazury widziane z góry

Jeśli woda w jeziorach jest już za zimna na kąpanie, wycieczki po mazurskich lasach zwyczajnie nam się znudziły, a wszystkie zabytki tych terenów zdążyliśmy już obejrzeć pojawia się pytanie :...
Kajakiem przez Mazury

Kajakiem przez Mazury

Spływ kajakowy to cudowna dawka czystego powietrza, słońca i pięknej przyrody jaką oferuje nam krajobraz Mazur, wymarzony sposób na aktywny wypoczynek dla wszystkich oczekujących od weekendu nieco więcej niż sielanki...