Agadir – tu słońce świeci 300 dni w roku!

144889142297164800

W polskiej mentalności utarło się, że jeżeli mówimy o rodzinnych wakacjach w blasku słońca, na myśl przychodzi nam egipski lub turecki kurort. Na szczęście to skojarzenie powoli się zmienia – są przecież miejsca dużo piękniejsze i słoneczniejsze, jak np. marokański Agadir!

Piękne i długie plaże, słońce i relaks

Kiedy za oknem robi się coraz zimniej, chętnie wspominamy wakacje lub planujemy kolejne. A gdyby tak… wyjechać właśnie teraz? Kiedy w Polsce pojawia się śnieg i mróz, a Afryce wciąż świeci słońce. Interesujące są zwłaszcza oferty wyjazdów do Maroka, tak bardzo dla nas egzotycznego.

Maroko jest pięknym i słonecznym krajem, położonym nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Turyści mają w czym wybierać: wzdłuż wybrzeża znajduje się naprawdę sporo miejscowości, w których można korzystać do woli z kąpieli słonecznych, marokańskiej kuchni i innych uciech. Jednak największą sympatią (także i Polaków) cieszy się Agadir.

Agadir – turystyczna stolica Maroka

Jeśli Twoja pierwszą myślą było pytanie „Co to jest ten Agadir?”, powinieneś szybko nadrobić te braki i uzupełnić swoją wiedzę. Naprawdę warto – Agadir bowiem słynie z tego, że średnio przez 300 dni w roku można się tutaj cieszyć słońcem! Ale to nie jedyne atrakcje!

W Agadirze znajdziemy piaszczystą i dłuuugą plażę – liczy ona aż 6 kilometrów i drugiej takiej nie ma w całej Afryce! Warto jednak zauważyć, że można się tutaj nie tylko prażyć na leżaku, ale i korzystać z uroków sportów wodnych. W tej okolicy świetnie rozwinęły się stacje dla miłośników surfingu, windsurfingu czy żeglarstwa. Można także wsiąść na statek wycieczkowy i popłynąć w fantastyczny rejs. Kiedy będziemy już mieć dosyć wody, czekają na nas inne rozrywki: korty tenisowe, pola golfowe i przejażdżki konne.

W wolnej chwili warto odwiedzić Jardin de Olhao, zespół ogrodowy nieopodal Agadiru, by poznać tutejszą roślinność. Jeśli jednak planujesz zwiedzanie, będziesz musiał pojechać na wycieczkę nieco dalej; w 1960 roku zabytki Agadiru zostały zniszczone przez silne trzęsienie ziemi. Jedną z nielicznych pamiątek miasta są ruiny kazby, dawnej twierdzy Portugalczyków. Zanim doszło do wstrząsów to tutaj stał Agadir – dziś niewiele z niego zostało.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...