5 najważniejszych zabytków w stolicy Tajlandii – co warto o nich wiedzieć?

1_5 najważniejszych zabytków w stolicy Tajlandii - co warto o nich wiedzieć

Wyjątkowa kultura, wspaniała atmosfera oraz cenne zabytki – oto czynniki, które wpłynęły na dynamiczny rozwój ruchu turystycznego w Bangkoku. Stolica Tajlandii zachwyca, a jej piękne budowle przyciągają turystów z całego świata. Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Oto 5 najważniejszych skarbów dawnej architektury, które znajdują się w tym mieście.

5. Wat Pho

Ta buddyjska świątynia jest jednym z ważniejszych punktów w każdym programie zwiedzania Bangkoku. Ze względu na znajdujący się w jej wnętrzu skarb, zazwyczaj stanowi jedną z większych atrakcji wycieczki. Tajlandia – jak np. w Rainbow Tours – powinna być krajem, w którym na zwiedzanie świątyń przeznacza się cały dzień. W Wat Pho możemy obejrzeć jeden z najsłynniejszych buddyjskich posągów, przedstawiający leżącego Buddę.

4. Wat Benchamabophit

Marmurowa Świątynia jest jednym z ciekawszych zabytków sakralnych, z którymi można się spotkać poza obszarem Królewskiego Miasta. Wzniesiona z włoskiego marmuru pod koniec XIX wieku jest niesamowitym przykładem przenikania się kultury europejskiej i orientalnej sztuki, dzięki czemu jest wspaniałym obiektem dla każdego pasjonata historii architektury.

3.Pałac Królewski

Historia oficjalnej rezydencji króla Tajlandii zaczyna się w połowie XVIII stulecia. Dziś ten imponujący kompleks budowli jest jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Bangkoku. Obiekt ten przyciąga pięknymi, złoconymi dachami oraz wspaniałymi wnętrzami, które częściowo zostały udostępnione turystom.

2. Wat Pra Kaeo

Ta świątynia znajduje się na terenie wspomnianego już kompleksu pałacowego, jednak ze względu na jej ogromne znaczenie, warto potraktować ją jako odrębny obiekt. To właśnie w tej świątyni znajduje się Budda Szmaragdowy – najważniejszy posąg Buddy na terenie Tajlandii. Piękne malowidła, liczne mozaiki oraz ciekawe detale architektoniczne to kolejne atrakcje, dzięki którym w czasie zwiedzania tego obiektu można zdobyć wiele cennych informacji na temat tajskiej sztuki. Ważną częścią tej świątyni jest też Królewski Panteon, w którym można zobaczyć posągi ostatnich władców Tajlandii.

1. Wat Traimit

Świątynia Złotego Buddy jest największą ciekawostką dla tych turystów, którzy wybrali się na teren dzielnicy Chinatown. Dumą tej świątyni jest ogromny posąg Buddy, który został wykonany ze szczerego złota w XIII wieku. Posąg ten ma aż 3 metry wysokości, a jego waga to 5,5 tony. Ze względu na swą historię oraz formę, jest on jednym z najcenniejszych zabytków w Tajlandii.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...