40-lecie Instytutu Turystyki

LOGO Vistula plus plus2

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji_logo

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie we współudziale z Instytutem organizują sympozjum, które odbędzie się w dniach 9-10 maja br. w Akademii Vistula w Warszawie. Wydarzenie ma być połączeniem uroczystości 40-lecia Instytutu, przedstawieniem jego dorobków, a także ukazaniem wyników raportu o stanie polskich biur podróży w 2013 roku.

Instytut Turystyki, działający obecnie w ramach SGTiR (Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie) jest jedyną w Polsce jednostką badawczo rozwojową prowadzącą interdyscyplinarne badania w zakresie turystyki. W swojej 40 letniej historii wykonał wiele prac i projektów badawczych. Rocznie realizuje ponad 100 opracowań i ekspertyz dotyczących krajowego i zagranicznego ruchu turystycznego, regionalnych programów rozwoju turystyki oraz inwestycji turystycznych. Podczas dwóch dni sympozjum prelegenci podsumują dotychczasowe osiągnięcia, a także przedstawią perspektywy i stan rozwoju badań w obszarze turystyki.

Pierwszego dnia wydarzenia, odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną zaprezentowane wyniki raportu dotyczącego kondycji polskich biur podróży. Następnie wystąpią przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Narodowego Banku Polskiego oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Podczas dwóch dni sympozjum, uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z dorobkiem naukowym Instytutu Turystyki. Podczas sesji historycznej, zostaną zapoznani z perspektywami i stanem rozwoju turystyki w badaniach naukowych. Ponadto zostaną przedstawione europejskie badania naukowe z sektora turystyki. Nie zabraknie także przedstawienia gospodarczego znaczenia turystyki czy przybliżenia instrumentów naukowych wyjaśniających zjawiska i procesy turystyczne takie jak, typologizacja i modelowanie.

Wieloletni dorobek Instytutu Turystyki, jego osiągnięcia dla rozwoju branży turystycznej w Polsce są nie do przecenienia. Wspólnym celem SGTiR i Instytutu Turystyki jest teraz ukazanie znaczenia turystyki jako ważnego sektora dla całej gospodarki polskiej. Organizowane Sympozjum jest jedną z pierwszych inicjatyw na tej drodze.

***

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji ma charakter uczelni biznesowej, przygotowującej absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. SGTiR kształci studentów na studiach licencjackich i magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru aż 9 specjalizacji: zarządzanie sportem i rekreacja, hotelarstwo i gastronomia, dietetyka osób aktywnych fizycznie, obsługa podróżnicza w transporcie lotniczym, organizacja i zarządzanie w turystyce, organizacja i zarządzanie w rekreacji i sporcie, organizacja i zarządzanie w hotelarstwie, turystyka międzynarodowa, ekonomia turystyki i rekreacji. SGTiR jako pierwsza branżowa uczelnia turystyczna otrzymała honorową nagrodę Polskiej Izby Turystyki „Globus 98” za osiągnięcia w kształceniu kadr w Polsce.

SGTiR powstała z połączenia 3 uczelni turystycznych: Wyższej Szkoła Turystyki i Rekreacji imienia Mieczysława Orłowicza (WSTiR) w Warszawie, Wyższej Szkoła Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi. W skład SGTiR wchodzi również Instytut Turystyki.

Rektorem SGTiR jest - prof. dr hab. Aleksander Ronikier.

Kontakt dla mediów:

Artur Cheba

tel.: (+48) 535 079 487

e-mail: a.cheba@publicdialog.pl

Ewelina Sobczyk

tel. kom. (+48) 535 600 775

e-mail: e.sobczyk@publicdialog.pl

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...