3 powody dlaczego przekazy pieniężne są tak popularne wśród podróżników?

38187031_l

Przelewy zagraniczne i przekazy pieniężne to dwa najpopularniejsze sposoby przesyłania pieniędzy do osób znajdujących się za granicą. Dlaczego te drugie są tak popularne wśród globtroterów?

Przelewy i przekazy pieniężne za granicę konkurują ze sobą na rynku, jednak brać podróżująca po świecie zazwyczaj korzysta z drugiej metody przesyłania gotówki. Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkunastoma osobami, które często wyjeżdżają na dalekie wyprawy i przedstawiamy 3 powody, dla których przekazy pieniężne cieszą się większą popularnością.

Czas to pieniądz

Oczywiście, jeżeli zabrakło nam pieniędzy na wyjeździe, to nie możemy czekać kilku dni aż nadejdą kolejne. Zazwyczaj wiąże się to nie tylko z tym, że przez tych kilka dni musimy coś jeść i gdzieś spać, a to kosztuje. Ważne jest także to, że podróż zazwyczaj jest wcześniej zaplanowana. Często mamy uprzednio wykupione bilety, a w miastach, gdzie można odebrać pieniądze planujemy być dzień lub dwa. Czekanie na przelew mogłoby zniszczyć całe plany i narazić nas na dodatkowe koszty.

Dlatego wybieramy przekazy pieniężne. Czas oczekiwania na gotówkę to zaledwie kilka – kilkanaście minut od wykonania nadania, nawet, jeżeli znajdujemy się na drugim końcu świata. Dzięki temu, jeżeli w naszych planach wizyta w danym mieście miała być jedynie kilkugodzinna, to mamy szansę, aby nasze plany nie uległy zmianie. Wystarczy tylko odpowiednio wcześniej wszystko ustalić z nadawcą.

 Podróżnicy lubią gotówkę

Każdy dobrze wie, że w krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej, poza miejscami w dużych miastach, gdzie można płacić kartą, zazwyczaj wszędzie indziej jest to niemożliwe. Dlatego gotówka to podstawa podczas wakacji. Jeżeli skończą się nam nasze oszczędności odpowiedzią mogą być przekazy pieniężne, które zapewnią nam zastrzyk dodatkowej gotówki, bez konieczności wypłat z konta.

Każdy, kto podróżuje dobrze wie, aby pieniądze trzymać w kilku miejscach, a w portfelu tylko niewielką sumę. Pamiętajmy, aby zakupić przed podróżą odpowiedni safebag. Najlepiej sprawdzają się takie, które można nosić na pupie lub w pasku od spodni. Dobrym pomysłem są także wewnętrzne kieszenie.

 Jedna opłata zamiast kilku prowizji

Podczas dalekich podróży zupełnie nieopłacalne jest wypłacanie z bankomatów gotówki. Koszty prowizji i często kilkukrotnego przewalutowania są ogromne. Zazwyczaj nie możemy wypłacić całej potrzebnej nam sumy, bo dla odmiany prowizja będzie ogromna, a wypłaty mniejszych kwot pobierają za to wiele prowizji za przewalutowania. Każde wyjście z takiej sytuacji jest złe. Wypłacając nawet kilka razy gotówkę, może się okazać, ze stracimy nawet jedną czwartą pieniędzy przeznaczonych na wakacje. Dlatego ważne jest rozsądne zarządzanie gotówką. Przekazy pieniężne mimo, że są droższe niż przelew bankowy, to nie tylko idą szybko, lecz także zapewniają nam dostęp do gotówki po opłaceniu przez nadawcę tylko jednej prowizji – za wysłanie przekazu. W przypadku przelewu opłaty byłyby zarówno za wysłanie przelewu, a później za wypłatę z bankomatu oraz kilkukrotne przewalutowanie.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...