12 miesięcy nieustannego wzrostu liczby pasażerów na Lotnisku Chopina w Warszawie!

PPL_fot. Łukasz_Widziszowski

Ponad 1,1 mln osób zostało odprawionych na Lotnisku Chopina we wrześniu 2015 r. Wynik ten pozwala świętować nieprzerwany rok comiesięcznych rekordowych wyników w liczbie pasażerów, które jak szalone pną się w górę.

We wrześniu na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 1,158 mln pasażerów, co oznacza, że był to kolejny rekordowy miesiąc w historii portu. Liczba odprawionych pasażerów wzrosła w porównaniu z dziewiątym miesiącem ubiegłego roku o 4,6 proc. Biorąc pod uwagę fakt, że absolutnie rekordowy pod względem danych pasażerskich okres wakacyjnych już za nami, wynik wrześniowy też jest imponujący.

- Pragnę z całą mocą podkreślić, iż stały przyrost liczby osób obsługiwanych na Lotnisku Chopina łączy się ze wzrostem zadowolenia naszych pasażerów. Staramy się o osiągnięcie celu odprawienia 11 milionów podróżnych z końcem tego roku, ale nie idziemy na żadne kompromisy. Najwyższa jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pozostają naszym priorytetem – podkreśla Dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk.

Przez   pierwsze trzy kwartały 2015 roku z usług Lotniska Chopina skorzystało ponad 8,75 mln pasażerów, czyli o 6,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 7,85 mln osób (+7,8 proc. r/r), a w ruchu krajowym 0,895 mln osób (-3,7 proc. r/r). W ciągu dziewięciu miesięcy 2015 roku liczba pasażerskich operacji lotniczych w ruchu lotniczym zamknęła się na poziomie 95,8 tys., co oznacza wzrost o 3,7 proc.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2014 r. z usług lotniska skorzystało ponad 10,5 mln pasażerów, czyli blisko połowa całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. Na lotnisku operuje 28 regularnych przewoźników (w tym czterech niskokosztowych), którzy w sezonie letnim 2015 obsługują połączenia do 85 portów w 43 krajach na czterech kontynentach. Na lotnisku działa 39 punktów handlowych, w tym 15 nowych sklepów, m.in. z towarami znanych i ekskluzywnych marek, jak Michael Kors, Ermenegildo Zegna, Emporio Armani, Salvatore Ferragamo, Burberry i Ralph Lauren oraz 21 restauracji i barów.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Apartamenty w Warszawie – noclegi dla ceniących komfort i niezależność

Apartamenty w Warszawie – noclegi dla ceniących komfort i niezależność

Warszawa to wiele unikatowych zabytków, miasto, które jednocześnie jest najważniejszym centrum biznesowym w kraju, które ma też wiele uznanych uczelni oraz miejsc i wydarzeń, które zainteresują amatorów kultury. Turystyka w...
Darmowe zwiedzanie i tani nocleg w Warszawie

Darmowe zwiedzanie i tani nocleg w Warszawie

Każdy, kto planuje wyjazd do Warszawy i ma zamiar miło oraz sympatycznie spędzić czas, powinien zapoznać się z lokalną bazą hotelową. W stolicy możemy napotkać na bardzo zróżnicowaną ofertę cenową...
Dzień atrakcji z okazji 250-lecia koronacji Stanisława Augusta

Dzień atrakcji z okazji 250-lecia koronacji Stanisława Augusta

30 listopada Łazienki Królewskie zapraszają na dzień atrakcji związany z obchodami 250. rocznicy koronacji króla Stanisława Augusta. Odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkanie z autorem najnowszej publikacji...