“Senator Dwór” Hotel i Restauracja

Oferta

Zapraszamy Państwa do organizowania w naszym Dworku szkoleń , imprez okolicznościowych, wesel, zabaw karnawałowych, konferencji, iventów oraz zimowisk wczasów.

Nasz hotel dysponuje trzema salami o zabytkowym wystroju wnętrz oraz 48-oma miejscami noclegowymi, 14-stoma pokojami – dwuosobowymi, dwoma pokojami o pdwyższonym standardzie. Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizją. W otoczeniu Dworku znajdują się staw oraz oświetlony park ze starodrzewiem (4,5 hektara) i altanką , doskonałe miejsce do organizowania ognisk. W naszym hotelu znajduje się restauracja , w której podajemy wyśmienite potrawy kuchni polskiej. Cały obiekt wraz z parkingiem jest ogrodzony.

Gwarantujemy Państwu miłą obsługę, zapewniamy doskonały wypoczynek.

Dwór Senator proponuje:

Koszt pobytu uczestnika kurso-konferencji w Dworze Senator kształtuje się w granicach od 86 – 100 zł (nocleg + całodzienne wyżywienie).

Dla grup zorganizowanych sala konferencyjna – GRATIS!

 

Oferta cenowa kosztów wyżywienia dla grup zorganizowanych w Dworze Senator:

- ŚNIADANIA 10,00 – 20,00 zł

- OBIADY 18,00 – 30,00 zł

- KOLACJE 10,00 – 20,00 zł

- NAPOJE ZIMNE 2,00 – 11,00 zł

- NAPOJE GORĄCE 2,50 – 5,00 zł

 

Oferta cenowa miejsc noclegowych w Dworze Senator

-  POKÓJ O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 120 zł/doba

- POKÓJ 2-OSOBOWY 70 zł/doba

- POKÓJ 2-OSOBOWY O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE (z nowymi łazienkami) 90 zł/doba

- POKÓJ 2-OSOBOWY O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE (do pojedynczego wykorzystania) 70 zł/doba

- POKÓJ 1 OSOBOWEGO WYKORZYSTANIA 50 zł/doba

- DOSTAWKA 25 zł/doba

- ZWIERZĘ 5 zł/doba

Oferujemy możliwość pobytu z własnym pieskiem, kotkiem lub innym zwierzątkiem domowym.

Historia

Po I wojnie światowej majątek ziemski w Zakrzowie wraz z zabudowaniem dworskim zakupił od Państwa Polskiego przemysłowiec naftowy , międzywojenny senator Zygmunt Lewakowski. W okresie okupacji 1939-1945 we Dworze funkcjonowało niemieckie gospodarstwo rolne produkujące wódki gatunkowe dla hitlerowskich dygnitarzy . Pierwsze wzmianki archiwalne o bliżej nieokreślonym dworze w Zakrzowie znajdujemy w dokumentach z 1948 roku. Mówią o tzw. „Dworze Wieża” zbudowanym na planie kwadratu ze słupem pośrodku. Fragmenty tego znajdujemy w miejscu dzisiejszej kawiarni. W sali bankietowej zwanej „Gdańską” -na belkowanym zabytkowym stropie wyryto napis: “RENOWATUM AD 1927″.Po II wojnie światowej dwór wraz z dobrami na mocy ustawy PKWN z września 1944 roku przeszedł na rzecz Funduszu Ziemi w ramach reformy rolnej. W późniejszych latach przeznaczono go na Państwowy Dom Dziecka. Źle użytkowany, w konsekwencji zdewastowany, czekał wiele lat na dobrego gospodarza. Dwór odrestaurowano w latach 1980-1985 pod nadzorem konserwatorskim przez Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną “Chełm”, a następnie przeznaczono na hotel wraz z restauracją i kawiarnią. Otrzymał nazwę “SENATOR”, tym samym przypominając jego ostatniego historycznego właściciela, który to na wspomnianym belkowym stropie kazał wyryć następujące słowa: “SIBI, AMICIS ET POSTERITATIS” co znaczy: “SOBIE, PRZYJACIOŁOM I PRZYBYWAJĄCYM”, których serdecznie dwór zaprasza w swoje progi.