Sanatorium Uzdrowiskowe “CHEMIK”

Sanatorium Uzdrowiskowe “CHEMIK” w Dusznikach-Zdroju oferuje do wykorzystania swoją bazę hotelowo-leczniczą do organizacji turnusów rehabilitacyjnych, pobytów sanatoryjnych. Ponadto oferujemy również wczasy, szkolenia, narady, spotkania integracyjne, wycieczki, turnusy świąteczne oraz pobyty weekendowe.

Profilem naszej działalności leczniczo – rehabilitacyjnej są schorzenia całego układu pokarmowego, dróg oddechowych; narządu ruchu w sensie zarówno rehabilitacji pourazowej (poruszanie się z zachowaniem własnej zdolności) jak i zmiany reumatyczno – zwyrodnieniowe.

Duszniki-Zdrój są znanym uzdrowiskiem położonym w Kotlinie Kłodzkiej na wysokości ok. 620 m. n. p. m.: tutejszy klimat porównywany jest przez klimatologów z podalpejskim. Istnieją tu naturalne złoża wód mineralnych tzw. szczawy wodorowęglanowe, wapniowo – sodowe, magnezowe, żelaziste, które są wykorzystywane w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, chorób przemiany materii jak dna, otyłość, kamica żółciowa, cukrzyca, a także w chorobach układu oddechowego i schorzeń ginekologicznych.

Budynek sanatoryjny posiada 120 miejsc, w pokojach 1, 2 i wieloosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Posiadamy jadalnię, salę telewizyjną, salkę konferencyjną na 30 miejsc, Internet w budynku.

Organizujemy zimą kuligi dla naszych gości. Pośredniczymy w organizacji wycieczek po Kotlinie Kłodzkiej i za granicę. Organizujemy czas wolny w zależności od indywidualnych oczekiwań gości.

Polecamy przejażdżki konne i bryczkami, “Ciuchcią” na trasie Polanica-Zdrój – Duszniki-Zdrój, spacery i wycieczki piesze.