Nowęcin – gdzie to jest?

Od dawna, wielu z nas każde wakacje spędza nad morzem. Znaczna większość osób, które mieszkają w miastach lub w górskich terenach, wybiera morze jako sposób na spędzenie wakacji. Wiele jest miejscowości nadmorskich, do których możemy się udać z całą rodziną lub z przyjaciółmi. Obecnie, oferty noclegów są szczególnie atrakcyjne, dzięki czemu łatwo znaleźć odpowiednią lokalizację dla siebie. Jedną z ciekawszych i chętnie wybieranych miejscowości, jest Nowęcin. Miasteczko to jest położone niedaleko Łeby.

Mała miejscowość jest idealnym wyborem dla wielu turystów. Spokój, cisza oraz ciekawe atrakcje turystyczne, to główne powody, dla których tak wiele osób wybiera Nowęcin. Warto również dodać, że miejscowość ta jest znana ze swoich malowniczych terenów.

Nowęcin znajduje się w województwie pomorskim, tuż obok Łeby i nad jeziorem Sarbsko. Położenie jest szczególnie atrakcyjne. Wielu turystów bowiem wybiera Nowęcin zamiast większych miast, ze względu na spokój, jaki panuje w tej małej miejscowości. Spokojna okolica, malownicze tereny i rozmaite atrakcje turystyczne, to główne cechy niewielkiej miejscowości nadmorskiej. W Nowęcinie popularnym miejscem są Apartamenty Magnolia, które cechują się świetnym położeniem oraz atrakcyjnym wyglądem. Apartamenty Magnolia

Atrakcje turystyczne w Nowęcinie i okolicach

W Nowęcinie znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Zarówno dorośli, jak i dzieci, na pewno znajdą coś dla siebie spośród wielu różnorodnych atrakcji. Wielu jest turystów, którzy wybierają Nowęcin jako miejsce letniego wypoczynku i zwiedzają samo miasto oraz Łebę i okolicę. Oba miasta znajdują się w niewielkiej odległości od siebie, dlatego warto jest skorzystać z noclegów w Nowęcinie. Wypoczynek i urlop, zawsze zawiera wycieczki i zwiedzanie najciekawszych miejsc w danej miejscowości. Jedne z najczęściej odwiedzanych, to:

 • Muzeum Motyli,
 • Zamek w Nowęcinie,
 • Stadnina koni,
 • Miasteczko Western City,
 • Krzyż Nawigacyjny,
 • Ruiny kościoła św. Macieja.

Oprócz tego, możliwy jest do odbycia rejs wycieczkowy statkiem i kutrami. Każdy kto lubi wodę, ma okazję przepłynąć się po jeziorze i na morzu. Atrakcje turystyczne oraz walory przyrodnicze, to główne cechy, jakie charakteryzują tę okolicę. Nowęcin jest znany z malowniczych terenów, przez co jest to miejscowość szczególnie atrakcyjna.

Krajobrazy nadmorskie

Nowęcin jest niewielką miejscowością, która jest położona w malowniczym i spokojnym terenie. Oprócz wielu atrakcji turystycznych, wiele jest elementów krajobrazu, jakie można podziwiać będąc w tych okolicach. Wypoczynek blisko natury zagwarantuje nam udany urlop. Spokojna miejscowość, w której nie ma aż tak wielu turystów, będzie idealną alternatywą dla każdego, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku. Warto wiedzieć, jakie są najciekawsze miejsca stworzone przez naturę, jakie można  zwiedzać. W samym Nowęcinie, w Łebie oraz w okolicach tych dwóch miejscowości, znajduje się wiele naturalnych krajobrazów. Miedzy innymi, można podziwiać:

 • Słowiński Rezerwat Biosfery,
 • Wydmy,
 • Czarny Staw,
 • Plażę,
 • Słowiński Park Narodowy.

Oprócz w pełni naturalnie ukształtowanych terenów, jakie znajdują się w okolicach Nowęcina, możemy również podziwiać takie miejsca jak Labirynt Park, deptak w Łebie czy Park Dinozaurów. Są to miejsca, które mogą być interesujące nie tylko dla wielbicieli natury. Każdy z nas na pewno zachwyci się pięknem wyżej wymienionych miejsc. Warto również dodać, że apartamenty w Nowęcinie, otoczone są długimi lasami i łąkami. Wybierając tę miejscowość jako miejsce wypoczynku i urlopu, możemy mieć pewność, że odpoczniemy wraz z bliskimi od miejskiego zgiełku.

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...