Hotel Amax***

Atrakcje Turystyczne:

Mikołajki poza amatorami żeglarstwa i sportów wodnych ściągają do siebie również miłośników przyrody. W promieniu zaledwie kilku kilometrów od tego mazurskiego miasteczka znajduje się Mazurski Park Krajobrazowy, którego powierzchnia wynosi 55.000 ha. Jego strefa ochronna to ok. 18.000 ha, z czego lasy zajmują ponad 29.000 ha, a rzeki i jeziora ok. 17.000 ha. Reszta to użytki rolne i tereny zabudowane.

Mazurski Park Krajobrazowy położony na styku dwóch odmiennych form geomorfologicznych, moreny czołowej i sandrów, chroni bogactwo i różnorodność świata roślin i zwierząt, obfitość lasów, torfowisk, jezior i
wód płynących.

Przyroda Parku to m.in.:

- ponad 60 jezior, w tym największe jezioro w Polsce – Jez. Śniardwy,
- rzeka Krutyń uznana za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie,
- ok. 850 gatunków roślin naczyniowych
- bogata fauna i ponad 200 gatunków ptaków
- 11 rezerwatów przyrody, w tym rezerwat biosfery UNESCO – Jez. Łuknajno.

.

Hotel Amax

Hotel jest wymarzoną oazą ciszy i spokoju. Wypoczynek zapewni bezpośredni kontakt z naturą poprzez spacery, wycieczki rowerowe, konne, przejazdy bryczkami, żeglarstwo, wędkarstwo lub grzybobranie. Wysoki standard, profesjonalna obsługa, piękna aranżacja wnętrz oraz Instytut SPA zapewniają gościom spokój i ciepłą atmosferę niezależnie od pory roku i pogody.

Do dyspozycji gości oddajemy kameralny basen z hydromasażem i urządzeniem do wytwarzania przeciw fali oraz saunę finską.

W okresie wyższych temperatur zapraszamy do naszego ogrodu hotelowego gdzie znajduje się profesjonalna wanna z hydromasażami (jacuzzi) oraz nowo wybudowany basen zewnętrzny.

Jako uzupełnienie oferty Wellness proponujemy Nordic Walking – spacer z kijkami pozytywnie wpływający na niemal wszystkie partie mięśni, prowadzony przez wyspecjalizowanego w tej dziedzinie instruktora.