Gospoda Zalewajka

Gospoda Zalewajka

btn_panoramy

Gospoda Zalewajka Kaj skosztujesz smaków staropolskich w wykwintnym klimacie drewnianej chałupy w iście szampańskim humorze przy akompaniamencie biesiadnej muzyki (na żywo) i szumu sosnowego, Chojnowskiego lasu.

W Konstancinie-Jeziornej, grodu który już przed wiekami słynął z klimatu dobrego dla zdrowotności, powracał właśnie do zdrowia Alojzy Kwaśnicki, herbu Kwasigroch. W towarzystwie kuracjuszek o urodzie nieprzeciętnej całe dnie spędzał, a  po ciężkich zabiegach uzdrawiających szukał już tylko miejsca, gdzie wychylać mógłby kufle piwa oraz kurhany wina do dań, które pamiętał jedynie z matyczynej kuchni.  A nie mogąc zdzierżyć, że znaleźć takiego przybytku nie może, nakazał postawić go tam, gdzie każdy znajdzie, tuż pod lasem czy “Od Lasu” przy znanym na cały gród Dworze Konstancin.

Postanowił stworzyć takie miejsce, co by w nim  jadła sporządzonego przez najlepszych kucharzy nie można przejeść,  a  o zabawach do białego rana legendy i podania długo jeszcze po owym Grodzie krążyły.

Tak też się stało.

Mamy więc dziś po naszym Alojzym  dar, który karmi Wasze brzuchy pysznościami z tradycyjnego, polskiego stołu o swojskim klimacie. Z urodziwymi dziewojami i chłopcami jak malowanie, którzy z niezwykłą uprzejmością i wrodzonym  sprytem serwują słuszne porcje zamawianego jadła i trunki wszelakie nie uszczuplając zbytnio  kieszeni Waszmościów.

Przy ulicy Od Lasu 23 w Konstancinie czeka na Was iście szlachecka uczta, na którą przybyć możecie z rodziną lub inszą, swoją kompaniją.  Po uczcie zdrowo jest udać się na spacer do okolicznych lasów Chojnowskiego Parku by sadełko zawiązać i świeżego powietrza zaczerpnąć. Dla bardziej leniwych przejażdżki  konnymi tramwajami  latem, a saniami zimą proponujemy.

Gdy zaś swoje dziatki zdecydujecie zabrać w nasze skromne progi, szkolone opiekunki tak się nimi zajmą, że do domu wracać nie będą chciały. A Wy w błogiej spokojności  obiad zjecie.

Jeśli zmorzy Was już ucztowanie, zapraszamy na wypoczynek do szlacheckich łoży Dworu Konstancin, ze dwadzieścia łokci od Gospody. Ugoszczą Was tam jak trza, gdyż  wikt tamtejszej kuchni  zadowala najbardziej wymagające, szlacheckie podniebienia, a nad wygodą i satysfakcją Gości  nieustannie czuwają.

Przybywajcie więc tłumnie, czekać Was będziemy i zgodnie ze staropolską tradycją zacnie ugościmy!