Home Artykuły Najlepsze punkty narciarskie w Polsce

Najlepsze punkty narciarskie w Polsce

4 min read

Gdy śnieżnym puchem pokryje się świat cieszą się wszyscy fani zimowych sportów. Snowboardziści i narciarze szykują sprzęt i pełni niecierpliwości czekają najbliższego weekendu by zakosztować trochę białego szaleństwa. I gdy za oknem śniegu nie brak pojawia się pierwsze nurtujące pytanie, mianowicie gdzie jechać?

Na pewno zwracamy uwagę na stopień ośnieżenia stoków.

Muszą być dobrze przygotowane, w Polsce często niestety muszą być dośnieżane często armatkami i ubite ratrakiem, jeśli chcemy by zjazdy były przyjemnością a nie walką z żywiołem.

Polscy narciarze cenią sobie wygodę, chętnie odwiedzamy stoki, które nie dość, że są dobrze naśnieżone, to do tego wyposażone w nowoczesne kolejki, gondole czy krzesełka, najlepiej kryte, które są w stanie bezpiecznie i przede wszystkim szybko zawieźć nas na górę.

Ważna jest również wygoda na stoku, dobrze, jeśli trasy są urozmaicone i nie musimy się ograniczać do zjeżdżania wzdłuż kolejki.

Świetnym miejscem do którego warto pojechać jest Białka Tatrzańska ze znakomitą infrastrukturą i perfekcyjnie przygotowanymi stokami ściąga na swój teren rokrocznie rzesze turystów, co może uznać za jedynym mankamentem do zarzucenia. Cały kompleks obejmuje sześć wyciągów oraz kolei liniowo-krzesełkowej na stokach Bani i Kotelnicy. Co ciekawe, ceny są tutaj o 50% niższe niż w topowych ośrodkach słowackich, dojazd jest dogodny a parking obszerny.

Na terenie Małopolski warto na stok skoczyć na Jaworzynę Krynicką. Na jej szczyt dostaniemy się gondolą, najdłuższą i najnowocześniejsza na terenie Polski, tak, że sześcioosobowy wagonik pokonuje 2 kh już w siedem minut! Szczyt wysoki, bo 1114 m n.p.m., oferuje nam aż 7 tras narciarskich z czego najdłuższa ma 2,6 km i jest jednocześnie najdłuższą oświetloną trasą w Polsce. rasy są zróżnicowane, przy każdej są orczyki, a na zapleczu czeka na nas uzdrowisko Krynica.

W powiecie kłodzkim natomiast wieś Sienna zaprasza na Masyw Śnieżnika do ośrodka Czarna Góra. Świetnie utrzymane trasy, których łączna długość wynosi ponad 10 kilometrów, zróżnicowanie zjazdów i wydajny system wyciągów kusi. Stacja turystyczna rozwija się tam prężnie, coraz to powstają nowe punkty gastronomiczne  czy noclegowe.

Kolejna stacja: Zieleniec. Bardzo dobra infrastruktura, najwięcej wyciągów na jednym karnecie w Polsce i noclegi na miejscu. Wysoko położona miejscowość ma znakomite warunki śniegowe, 10 oświetlonych stoków i trasy zjazdowe o  bardzo różnym stopniu trudności. Na freestylowców czekają tutaj przygotowany snowpark i pełnowymiarowa rynna, halfpipe.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Cypr czy La Gomera? Na których plażach można się naprawdę zrelaksować?

Cypr to bajeczne plaże, La Gomera jest raczej znana z ich braku. Sprawdzamy, jak faktyczni…