Rozpoczynasz swoją przygodę z narciarstwem? Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie

Ski-Accident

Narciarstwo jest sportem, którego początki sięgają wiele wieków wstecz. Odnaleziono naskalne rysunki, przedstawiające scenki przypominające zjazd na nartach. Rysunki te szacuje się nawet na 4000 lat. W Europie nowożytnej pierwszy raz na nartach zjechał pewien pastor w roku 1849. Nikt się nie spodziewał, że zapoczątkuje on tak bardzo popularny sport.

Ta forma aktywności doczekała się wielu odmian. Wśród najpopularniejszych można wymienić narciarstwo klasyczne oraz narciarstwo alpejskie.

Dla osoby która nie miała styczności z narciarstwem, jego nauka może przysparzać sporo problemów. Dla obserwatorów wydaje się to nic trudnego, ale jeśli już się spróbuje, to okazuje się, że sport ten wymaga zaangażowania oraz niezwykłej koncentracji. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego instruktora, który posiada odpowiednie doświadczenie w szkoleniu.

Osoby, które już samodzielne potrafią poruszać się na stoku powinny pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Warto jest zamówić ubezpieczenie narciarskie online, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć kolejek u ubezpieczyciela. Początkujący narciarze czasami przeceniają swoje możliwości, co może doprowadzić do wypadku na stoku, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne dla tej osoby, bądź dla innego uczestnika zdarzenia. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek finansowych wynikających z ewentualnych wypadków. Obecnie kiedy wykupuje się ubezpieczenie narciarskie online można z powodzeniem wybrać pakiet odpowiadający własnym oczekiwaniom. Dokładna analiza poszczególnych elementów polisy pozwoli zdecydować się na odpowiedni pakiet. Najczęściej wybierane pakiety zawierają miedzy innymi:

  • NNW- czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

  • Pokrycie kosztów leczenia- ta pozycja zawiera transport sanitarny do Polski nawet z odległych krajów, nie tylko z europejskich. Warto wybrać takie limity, aby za hospitalizację bądź leczenie możliwe było bezgotówkowe rozliczenie.

  • Pakiet Assistance- niekiedy zostaje pomijany, a jak się okazuje w praktyce, jest on bardzo pomocny. Służby assistance udzielają pomocy oraz instrukcji jak postępować po wypadku. Pomagają rodzinie w powrocie do kraju.

  • Pokrycie kosztów ratownictwa- Trzeba miećświadomość, że w razie wypadku i wszczęcia akcji poszukiwawczej z udziałem specjalistycznych służb ratowniczych bądź helikoptera generowane są ogromne koszty na pokrycie takiej akcji. Aby uniknąć ich ponoszenia warto wybrać pakiet zawierający ten właśnie element.

  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego- to również niezmiernie ważny element pakietu ubezpieczenia. Jak wiadomo dobry sprzęt narciarski sporo kosztuje, warto więc go ubezpieczyć.

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie narciarskie online, a w nich gotowe pakiety zawierające różne elementy, tak aby można było bez problemu wybrać odpowiednie dla siebie ubezpieczenie. Często polecaną stroną jest nrnf.pl. Znaleźć tam można bardzo korzystną ofertę ubezpieczeń.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...