Jak kupić prywatny samolot nie znając się na lotnictwie?

businessman at digital background with airplane in palm

Prywatne samoloty stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Oferują największą elastyczność, szybkość i komfort podróży, a także znacząco podnoszą prestiż właściciela. Wraz z popularyzacją takiej formy podróżowania, wzrasta ilość klientów prywatnych i biznesowych, którzy pragną zakupić własny statek powietrzny.

O ile zakup samochodu, motocykla, czy innego środka transportu jest stosunkowo prosty, a na ilość poradników, fachowców, porad czy serwisów edukujących konsumentów nie powinniśmy narzekać, a o tyle lotnictwo jest mocno hermetycznym środowiskiem.

W jaki sposób kupić prywatny samolot i nie naciąć się na minę, nie znając się na lotnictwie? Mamy dwie możliwości: zapisanie się do szkoły lotniczej na mechanikę lotniczą lub sposób krótszy – wynajęcie specjalisty, który świadczy usługi doradcze podczas zakupu statku powietrznego.

Jeżeli nie znamy żadnego mechanika samolotowego, nie musimy załamywać rąk. Obecnie na rynku istnieje wiele firm doradczych, np. lider w wynajmie i organizowaniu prywatnych lotów – firma Jet Story.

Jak firmy doradzają przy wyborze prywatnego samolotu?

Niezależna firma doradcza zatrudnia sztab specjalistów – od mechaników, po analityków potrzeb klienta, którzy kompleksowo doradzają podczas zakupu samolotu. Na samym początku współpracy firmy doradcze przeprowadzają ankietę. Powinny znaleźć się w niej pytania o oczekiwania klienta, jego potrzeby, cel wykorzystywania samolotu, obierane kierunki lotów, ilość osób, które będą znajdować się na pokładzie, czy stan statku powietrznego.

Firmy doradcze kompleksowo sprowadzają samolot na terytorium kraju, odbierają z fabryki, a także rejestrują samolot w Rejestrze Cywilnym Statków Powietrznych. Jak widać, decydując się na zakup maszyny, możesz całkowicie zdać się na usługi firm zewnętrznych, które w Twoim imieniu dopełnią wszelkich formalności i zadbają, aby kupić dla Ciebie optymalny, dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań prywatny samolot.

Dodatkowe usługi po skorzystaniu z doradztwa

Zawiązując umowę z firmą doradczą, możliwe jest również rozszerzenie współpracy o czarter Twojego samolotu podmiotom zewnętrznym, dzięki czemu w czasie, gdy nie będziesz użytkować maszyny, będzie ona zarabiać na swoje utrzymanie.

Ponadto firmy zajmują się zarządzaniem maszyną i utrzymywaniem jej w ciągłej zdatności do lotu, dbają o przeprowadzanie przeglądów technicznych, hangarują maszynę na wybranym lotnisku, przygotowują samolot do podróży.

Do obowiązków prywatnych linii lotniczych należy zakup paliwa lotniczego, zatrudnianie załogi, obsługa operacyjna lotów i wiele innych pomniejszych usług, które składają się na kompleksowe zarządzanie Twoją maszyną i organizowanymi lotami.

Tak wysoki poziom komplementarnych usług możliwy jest do osiągnięcia wyłącznie przez firmy z ugruntowaną pozycją na rynku. Warto wykorzystać wiedzę i doświadczenie doradców, aby znaleźć i kupić wymarzony statek powietrzny, nie martwiąc się o formalności i wszelkie towarzyszące im aspekty.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...